Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Marianowo
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Referat Podatkowy

W sprawach podatkowych informacji udziela:

 • Magdalena Kulawiak pok. 25, tel. (091) 561 - 38 - 66 w. 23

Podatek od nieruchomości, rolny, leśny - wymiar podatku, odroczenia, umorzenia, zaświadczenia o ilości ha przeliczeniowych w gospodarstwie rolnym.

 • Lucja Garstecka pok. 26, tel. (091) 561 - 38 - 66 w. 24

Windykacja należności - podatki i opłaty lokalne, podatek rolny, leśny, zaświadczenia o zaległościach podatkowych, przyjmowanie deklaracji w sprawie podatku od środków transportowych.

Terminy składania informacji i deklaracji podatkowych.

Podatnicy podatku od środków transportowych winni

 • składać do dnia 15 lutego właściwemu organowi podatkowemu, deklaracje na podatek od środków transportowych na dany rok podatkowy, sporządzone na formularzu według ustalonego wzoru, a jeżeli obowiązek podatkowy powstał po tym dniu - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku,
 • skorygować deklaracje w razie zaistnienia okoliczności mających wpływ na powstanie bądź wygaśnięcie obowiązku podatkowego, lub zmianę miejsca zamieszkania, lub siedziby - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia tych okoliczności.

Na rok 2010 obowiązują druki deklaracji DT-1, których wzór określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 października 2007 r. w sprawie wzoru deklaracji na podatek od środków transportowych (Dz. U. Nr 205, poz. 1484).

Podatnicy podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego:

1. osoby fizyczne:

 • z chwilą powstania obowiązku podatkowego pobierają z organu podatkowego druki informacji podatkowych stosowne do wyliczenia obowiązującego go podatku i składają właściwemu organowi podatkowemu informacje w terminie 14 dni od dnia wystąpienia okoliczności uzasadniających powstanie albo wygaśnięcie obowiązku podatkowego,
 • w przypadku zmiany również informują organ podatkowy o zaistniałych zmianach w ciągu 14 dni składając odpowiedni druk informacji.

2. osoby prawne składają w terminie do dnia 15 stycznia właściwemu organowi podatkowemu ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania, deklaracje na dany rok podatkowy na odpowiednim formularzu, a jeżeli obowiązek powstał po tym dniu - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku. Z chwilą zmian odpowiednio korygują deklarację dołączając pismo uzasadniające korektę.

Opłata skarbowa:

 • za wydanie zaświadczenia w sprawie ilości ha przeliczeniowych gospodarstwa rolnego lub dochodowości z gospodarstwa - 17,00 zł,
 • za wydanie zaświadczenia w sprawie zaległości podatkowych - 21,00 zł.

 Nie podlegają opłacie skarbowej wnioski, zaświadczenia, podania i załączniki do podań:

 • w sprawach ubezpieczenia społecznego, ubezpieczenia zdrowotnego, opieki społecznej (do KRUS, do ZUS, do OPS),
 • nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej,
 • w sprawie umorzenia podatku,
 • w sprawie odroczenia podatku,
 • i inne zgodnie z ustawą o opłacie skarbowej.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Krzyśko 13-03-2005 20:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Magdalena Kulawiak 01-01-2009
Ostatnia aktualizacja: Sebastian Stępień 05-01-2010 14:00